DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
menu
Oceń ten artykuł
(42 głosów)

Świadczenie rodzinne z Niemiec wypłacane jest regularnie i punktualnie raz w miesiącu. Terminy wypłat ustalone są z góry. Kluczowe znaczenie do ustalenia daty płatności Kindergeld jest tzw. Kindergeldnummer (numer sprawy). Decydujące znaczenie ma tu ostatnia cyfra wspomnianego numeru.

Ostatnio zmieniany piątek, 18 listopad 2022 14:59
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Mimo że zmiany wprowadzone w związku z Polskim Ładem zostały wprowadzone już ponad sześć miesięcy temu, nadal generują wiele zamieszania i co za tym idzie liczne zapytania. Co gorsza, są to pytania nie tylko zwykłych obywateli. Także urzędnicy, którzy nie otrzymali wystarczających informacji i nie przewidzieli wszystkich sytuacji w wielu kwestiach mają problem. My nie chcielibyśmy ani wychwalać, ani ganić wprowadzonego programu. Jednak z uwagi na wspomniane zapytania chcielibyśmy skupić się na kwestii, która bezpośrednio może dotyczyć naszych klientów. Chodzi nam o rodziców małych dzieci i tzw. RKO. Tym, którzy zetknęli się z niniejszym skrótem znacznie wcześniej spieszymy poinformować, że nie chodzi tu o resuscytacje krążeniowo–oddechową. Mimo zbieżności skrótu tym razem chodzi zupełnie o inną sprawę, o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W poniższym tekście odpowiemy na pytania:

  • czy składać wniosek o RKO, jeżeli wnioskodawca może uzyskać Kindergeld?
  • czy i jak wspomniane świadczenie wpłynie na wypłatę Kindergeld?
  • czy zawiadamiać Familienkasse o przyznanym / pobranym świadczeniu RKO?
Ostatnio zmieniany czwartek, 23 czerwiec 2022 07:55
Oceń ten artykuł
(20 głosów)

Bezproblemowa wypłata świadczenia Kindergeld z Niemiec niesie za sobą pewne obowiązki.  Jednym z nich jest wypełnianie i odsyłanie ankiet sprawdzających. Także ustalanie praw do świadczeń w Polsce (w sytuacji, gdy dzieci mieszkają w Polsce). Niezwykle ważne jest także informowanie o wszelkich zmianach. 

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 wrzesień 2021 06:48
Oceń ten artykuł
(17 głosów)

Największe starania nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. Wnioskujący o rodzinne w Niemczech często mieli okazje przekonać się, że świadczenie nie zawsze jest przyznane. Składając wniosek o Kindergeld warto zebrać wymagane dokumenty, sprawdzić warunki, które należy spełnić, by otrzymać Kindergeld. Jednak by pomóc, poniżej opisujemy kilka ciekawostek związanych z odwołaniem. Informujemy, na co uważać w przypadku przyznania Kindergeld z Niemiec i świadczenia 500 plus w Polsce.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 lipiec 2021 21:10
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

By zweryfikować prawo do świadczenia rodzinnego na terenie Niemiec, kasa rodzinna będzie wymagała licznych zaświadczeń. W internecie na wielu stronach można znaleźć informację, jakie dokumenty są potrzebne do Kindergeld w Niemczech. Jednak częstymi pytaniami, pojawiającymi się przy składaniu wniosku są te o dokumenty do Kindergeld po polsku. Wiele wymaganych druków jest mało znana dla osób, starających się o rodzinne w Niemczech. Co kryje się pod nazwami poszczególnych dokumentów? Czym jest Familienstandsbescheinigung? Co to jest BWA i dlaczego w niektórych wypadkach istotne będzie zaświadczenie A1? Co powinny zawierać wymagane druki oraz kto powinien je potwierdzić? O tym wszystkim opowiadamy w poniższym tekście. Rodziców zapraszamy do lektury.

Ostatnio zmieniany niedziela, 07 luty 2021 20:29
Oceń ten artykuł
(45 głosów)

Jak już powszechnie wiadomo Kinderbonus zwany również przez niektóre media Corona-Familienbonus lub Kindergeld-Bonus przewiduje ratalną wypłatę jednorazowego dodatku do Kindergeld wysokości 300 euro. W związku licznymi zapytaniami w kwestii braku wypłaty dodatkowych pieniędzy oraz termin wypłaty drugiej raty poniżej przestawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania o wspomniany bonus (stan na 04.10.2020).

Ostatnio zmieniany niedziela, 04 październik 2020 07:04
Oceń ten artykuł
(20 głosów)

Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny w Niemczech wypłacany jest na dzieci, dopóki się uczą aż do momentu podjęcia przez nie pracy w pełnym wymiarze czasu pracy i nie dłużej niż do ukończenia 25. roku życia. Wysokość zasiłku jest zależna od liczby posiadanych dzieci. Zasiłek jest wypłacany bez względu na wysokość dochodów rodziców. Zazwyczaj rodzice decydują, że wnioskodawcą jest ten z nich który pracuje w Niemczech. W przypadku rodziców żyjących w separacji lub rozwiedzionych zasiłek wypłacany jest temu rodzicowi, z którym mieszka dziecko.

Ostatnio zmieniany sobota, 26 czerwiec 2021 12:47

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: