Mapa serwisu Intertax24
DKG.jpeg

Podobno najlepsze podróże to te nieplanowane. Niezależnie od tego, czy wyruszasz w spontaniczną, czy planowaną podróż na wybrane miejsce pomoże Ci dotrzeć mapa lub nawigacja.

Aby ułatwić Ci podróż po zakamarkach naszej witryny, stworzyliśmy mapę serwisu. Jednak gdybyś mimo wszystko potrzebował wskazówek niezbędnych do osiągnięcia celu, śmiało podejmij z nami kontakt.

menu

Kindergeld

 

 • Kindergeld - kompendium wiedzy - tu znajdziecie wszelkie niezbędne informacje zebrane w jednym miejscu.
 • Kindergeld dokumenty - istotne dokumenty do Kindergeld w Niemczech.
 • Wniosek o Kindergeld - wszystko na temat wniosku o Kindergeld.
 • Kindergeld dokumenty do pobrania - Do rozpatrzenia wniosku o Kindergeld konieczna jest spora ilość dokumentów. Żeby ułatwić rozeznanie w nich, podzieliliśmy je ze względu na instytucje, w których można je uzyskać. Tu znajdziecie listę dokumentów, jakie należy zgromadzić aby złożyć zasiłek rodzinny z Niemiec.

 


Rozliczanie podatków z Niemiec

 

 • Gewerba w Niemczech - Złożenie deklaracji podatkowej z Gewerbe, czyli działalności gospodarczej, jest obowiązkowe. Każda osoba, prowadząca w poprzednim roku podatkowym własną działalność gospodarczą w Niemczech, jest zobowiązana przepisami prawa do złożenia zeznania. 
 • PIT z Niemiec - Niemcy znani są z tego, że mają dość rozbudowane prawo podatkowe. Kraj ten daje swoim podatnikom wiele możliwości odpisów i ulg podatkowych. Tu dowiecie się więcej na temat PITu z Niemiec.
 • Klasa podatkowa w Niemczech - Niemiecki system podatkowy wyodrębnia 6 klas podatkowych (Steuerklasse), w artykule znajdą Państwo informacje na ich temat.
 • Rozliczenie dochodów z Niemiec - Dowiecie się między innymi jak efektywnie rozliczyć podatek z Niemiec? Jak długo czeka się na decyzję podatkową i zwrot podatku z Niemiec? Jakie koszty mogę odliczyć w zeznaniu podatkowym?
 • Bescheinigung EU/EWR - Zaświadczenie UE-EOG to wielojęzyczny, urzędowy druk niemieckiego fiskusa. W języku niemieckim jest on określany jako Bescheinigung EU/EWR. Jego zadaniem jest wykazanie dochodów osiągniętych za granicą. 
 • Zwrot podatku z Niemiec cennik - aktualny cennik naszych usług.
 • Numer identyfikacji podatkowej po niemiecku - Za ID-Nr kryje się jednak coś więcej niż tylko nadany obywatelowi numer identyfikacji podatkowej. Pod opisywanym numerem kryją się systemy i procedury pozwalających na gromadzenie, przetwarzanie i analizę danych o obywatelach. Dowiedz się więcej na jego temat.
 • Podatek dochodowy Niemcy - kompendium wiedzy na temat podatku dochodowego w Niemczech, oraz jego rozliczania.
 • Bescheinigung EU EWR - Zaświadczenie UE-EOG to wielojęzyczny, urzędowy druk niemieckiego fiskusa. W języku niemieckim jest on określany jako Bescheinigung EU/EWR. Jego zadaniem jest wykazanie dochodów osiągniętych za granicą.
 • Zwrot podatku z Niemiec - To czy faktycznie otrzymają Państwo zwrot podatku i w jakiej wysokości zależy od wielu czynników. Urzędy bardzo często próbują kwestionować wysokie, ujęte w zeznaniu koszty. Z naszego doświadczenia wynika, że czym większe odliczenia zostały ujęte w zeznaniu podatkowym (i spodziewany jest w związku z tym większy zwrot) tym wyższe prawdopodobieństwo, że fiskus przed wypłatą podatku postanowi je dokładnie zweryfikować. Tu dowiesz się więcej na temat zwrotu podatku.
 • Gewerbe w Niemczech - Gewerbe w Niemczech nie jest zbyt kosztowne, jednak należy pamiętać o innych zobowiązaniach, które są bardzo istotne. W tekście chcemy poruszyć istotne kwestie związane z rozliczeniem działalności w Niemczech.
 • Zaświadczenie UE-EOG wzór jak wypełnić - Dokonując rozliczenia niemieckiego zeznania podatku dochodowego, należy wykazać wszystkie dochody. Zatem nie tylko te z Niemiec, ale również te osiągnięte w innych krajach. Dowiedz się więcej na temat druku UE-EOG.
 • Klasa podatkowa Niemcy druk - Decyzję o zmianie klasy podatkowej warto gruntownie przemyśleć. Źle dobrana klasa podatkowa może oznaczać nadpłatę podatku albo – co gorsza – niedopłatę.
 • Rozliczenia podatkowe z Niemiec - Na zwrot podatku z Niemiec czeka się od dwóch tygodni do 6 miesięcy. Czas wypłaty jest zależny od tego, jak szybko zeznanie podatkowe zostanie rozpatrzone przez niemiecki urząd skarbowy.
 • Zaświadczenie kraje ue eog jak wypełnić - W niniejszym wpisie chcemy udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zaświadczenia UE-EOG.
 • Bykowe w Niemczech - Do płacenia dodatku solidarnościowego zobowiązani są zarówno pracownicy niesamodzielni jak również osoby prawne oraz przedsiębiorcy prowadzący w Niemczech działalność gospodarczą. O tym, ile każdy z nich zapłaci dodatku solidarnościowego zdecyduje kwota odprowadzonego podatku dochodowego.
 • Czym jest Gewerbe - Na tej stronie znajdą Państwo informacje, które ułatwią zrozumienie pewnych kwestii związanych z pracą i prowadzeniem działalności w Niemczech. Dzięki naszym poradnikom, założenie działalności gospodarczej w Niemczech okaże się znacznie prostsze, a przede wszystkim - bezpieczniejsze.
 • Rozliczanie Gewerba - Praca na własny rachunek w Niemczech to wbrew pozorom bardzo popularna forma zarabiania. Co roku Polacy skuszeni wysokimi dochodami, zakładają działalności gospodarcze w Niemczech. Rejestracja tzw. Gewerbe nie jest trudna.
 • Podwójne opodatkowanie Niemcy - . Z czym wiąże się likwidacja ulgi abolicyjnej i kogo i kiedy dotknie zmniejszenie kwoty abolicyjnej? Wszystko opisujemy w sposób lekki i łatwy, choć nie można powiedzieć, że temat jest przyjemny.

 


Świadczenia rodzinne w Niemczech 

 • Rodzinne niemieckie - Świadczenie rodzinne z Niemiec wypłacane jest regularnie i punktualnie raz w miesiącu. Terminy wypłat ustalone są z góry. Kluczowe znaczenie do ustalenia daty płatności Kindergeld jest tzw. Kindergeldnummer (numer sprawy). Decydujące znaczenie ma tu ostatnia cyfra wspomnianego numeru. Tu dowiecie się więcej na ten temat.
 • Zasiłek na dzieci w niemczech - Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z zasiłkiem rodzinnym w Niemczech. Aby otrzymać zasiłek Kindergeld, należy spełnić kilka warunków, które opisaliśmy w dalszej części. 
 • Elterngeld dla matki w Polsce - Wniosek o Elterngeld przysługuje świeżo upieczonym rodzicom. Dzięki temu świadczeniu, mogą oni spędzić ze swoja pociechą więcej czasu, nie martwiąc się przy tym o aspekty finansowe. O świadczenie Elterngeld można wnioskować na pierwszy rok życia dziecka. 
 • Kindergeld wniosek - Kasa rodzinna odpowiadająca w szczególności za zasiłki rodzinne wypłacane do Polski (Familienkasse Sachsen) bardzo wnikliwe weryfikuje prawo wnioskodawcy do Kindergeld. W artykule dowiecie się więcej na temat wniosku Kindergeld.
 • Prawo rodzinne w Niemczech - Co dzieje się w momencie, kiedy rodzina ulega rozpadowi? Który z rodziców w takiej sytuacji będzie miał prawo do zasiłku rodzinnego? Co zrobić, gdy przyznany zasiłek nie trafia w swój cel, jakim jest poprawa egzystencji dzieci? Jak zabezpieczyć się, by nie zaszła konieczność zwrotu wypłaconego już świadczenia? O tym wszystkim napisaliśmy w artykule.
 • Rodzinne w Niemczech - By zweryfikować prawo do świadczenia rodzinnego na terenie Niemiec, kasa rodzinna będzie wymagała licznych zaświadczeń. Tu dowiecie się jakie dokumenty warto przygotować.
 • Landeserziehungsgeld - świadczenie dla dzieci w Saksonii - Rodzice, którzy pracują w Saksonii po zakończeniu pobierania świadczenia Elterngeld pragną nadal sprawować osobistą opiekę nad swoją pociechą mogą skorzystać ze świadczenia Landeserziehungsgeld ("landowe"- świadczenie wychowawcze).

 


Pozostale świadczenia w Niemczech

 • Elternzeit - Wniosek o Elternzeit należy złożyć formie pisemnej na 7 tygodni przez planowanym przejściem na urlop wychowawczy. Tu znajdziesz informacje na temat tego świadczenia.
 • SOKA-BAU - Pracownicy branży budowlanej w Niemczech mają prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 30 dni rocznie. Po każdych przepracowanych 12 dniach budowlaniec nabywa prawo do jednego dnia urlopu. Jeżeli z jakiegoś względu dni wolnych nie uda się uzyskać, można wnioskować o wypłatę. By otrzymać pieniądze, trzeba jednak spełnić pewne warunki. Jakie to warunki opisujemy nieco dalej.

Świadczenia rodzinne w Austrii 

 • Rodzinne w Austrii - Osoby pracujące w Austrii, chcąc zapewnić komfortowe warunki rozwoju i nauki swoim pociechom, muszą liczyć się z niemałymi kosztami. Austria wychodzi takim rodzicom naprzeciw oferując im możliwość pobierania zasiłku rodzinnego tzw. Familienbeihilfe. Zasiłki rodzinne Austria to świadczenie, które może uzyskać każdy pracujący na terenie całej Austrii.

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: