Telefon +48 77 543 23 03

Pomożemy rozliczyć podatek z Niemiec
Złożymy deklarację podatkową
Z nami uzyskacie Państwo Kindergeld
Zasiłek rodzinny z Niemiec
Dobierzemy optymalną klasę podatkową
Pomożemy ją także zmienić
Rozliczymy działalność gospodarczą
Kleingewerbe
Odzyskamy możliwy zwrot podatku
Zadbamy o zasiłek rodzinny z Austrii
Familienbeihilfe
previous arrow
next arrow
Slider
menu
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Elterngeld dla pracujących na własny rachunek?

Napisane przez piątek, 24 maj 2019 13:01

O zasiłek rodzicielski Elterngeld mogą zawnioskować te rodziny w których jeden z rodziców pracuje w Niemczech i po narodzinach dziecka sprawują osobistą opiekę nad swoim nowonarodzonym dzieckiem. W Niemczech na opiekę nad dzieckiem mamy do dyspozycji aż 14 miesięcy, jeśli rodzice zgodnie chcą się podzielić opieką nad swoją pociechą. Zazwyczaj rodzice ustalają podział w taki sposób, że matka dziecka wykorzystuje z tej puli 12 miesięcy pozostawiając ojcu pozostałe 2. Oczywiście nie ma przeciwskazań, aby ustalić inny podział miesięcy między rodzicami. Jeśli matka podejmie decyzję o wcześniejszym powrocie do pracy i tym samym skróci swój urlop macierzyński może odstąpić niewykorzystane przez nią miesiące ojcu dziecka. Wymiar wykorzystanego urlopu macierzyńskiego przez pracownicę musi potwierdzić pracodawca matki. Ojciec może w takim wypadku przejmuje opiekę na swoją pociechą do ukończenia przez nie 14 miesiąca życia. Może otrzymać maksymalnie 67 % wypłaty netto z ostatnich 12 miesięcy przed urodzeniem dziecka. Górna granica zasiłku ustalona jest na poziomie 1800 €.

Ostatnio zmieniany piątek, 24 maj 2019 13:21
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mnogie szczęście, kosiniakowe a Elterngeld

Napisane przez wtorek, 12 marzec 2019 08:17

Elterngeld  Kosiniakowe

Rodzicielskie, czyli „Kosiniakowe”

Świadczenie rodzicielskie, zwane potocznie „Kosiniakowym” przyznawane jest osobom, które nie są w stosunku pracy i w związku z tym nie należy im się macierzyńskie. Są to osoby bezrobotne (niezależnie czy są zarejestrowane w Urzędzie Pracy czy nie), studiujące czy zatrudnione na umowie o dzieło, zlecenia. Zostało uchwalone z inicjatywy Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa PSL i ministra pracy w ówczesnym rządzie (stąd nazwa – „Kosiniakowe”). 

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 marzec 2019 08:50
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Mnogie szczęście a zasiłek rodzicielski Elterngeld

Napisane przez piątek, 08 marzec 2019 10:24

Elterngeld

Urlop macierzyński, ojcowski, rodzicielski

Rodzicom przysługują różne rodzaje urlopów do wykorzystania w celu sprawowania osobistej opieki nad swoim nowonarodzonym dzieckiem. W polskim prawodawstwie zasady udzielania urlopu macierzyńskiego, ojcowskiego czy rodzicielskiego reguluje kodeks pracy.

Ostatnio zmieniany piątek, 08 marzec 2019 10:55
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zasiłek dla bezrobotnych a zasiłek rodzicielski Elterngeld

Napisane przez czwartek, 31 styczeń 2019 11:05

Elterngeld a bezrobotne

Czy w przypadku pobierania zasiłku dla bezrobotnych można złożyć wniosek zasiłek rodzicielski Elterngeld? Na jak wysokie świadczenie można liczyć?

Ostatnio zmieniany piątek, 08 marzec 2019 10:36

Podane na niniejszej stronie internetowej informacje przygotowane zostały przez firmę Smuda Consulting – Intertax24 s.c. z najwyższą dokładnością i starannością. Dołożyliśmy wszelkich trosk aby zamieszczone w witrynie fakty i dane były rzetelne i prawdziwe.

Mimo powyższego zawarte tu treści mogą być nieaktualne, niekompletne lub wymagać dalszego objaśnienia. W związku z powyższym nie stanowią one jakiegokolwiek profesjonalnego doradztwa i są zamieszczane wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Czytaj dalej...

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

info@intertax24.com

 Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Poniedziałek - piątek: 9:00- 16:00
    
Sobota: 9:00 - 12:00

Jesteśmy także na:

   Instagram