DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
menu
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zdarza się, że językoznawcy jak i osoby tworzące wszelkiego rodzaju słowniki mają problemy z określeniem znaczenia poszczególnych słów. Nie od dziś wiadomo, że by wywnioskować znaczenie wypowiedzi nie jednokrotnie potrzebny jest kontekst zdania. Podobny problem mogą stwarzać dwa tytułowe słówka związane z zameldowaniem w Austrii. Dla wielu oba znaczą to samo. Czy tak jest naprawdę? Jaka jest różnica między tymi dwoma słowami? Idąc dalej i znając już różnicę, jak nie zapłacić kary za brak powyższych dokumentów. Innymi słowy piszemy dziś o karach za brak zaświadczenia o zameldowaniu oraz legalności pobytu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 18:09
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Pracując w Austrii jesteśmy świadomi tego, że często ilość i jakość pracy jaką mamy zależy od warunków atmosferycznych jak i zleceń jakie otrzymuje firma w której pracujemy. Niestety na jedno jak i na drugie nie mamy wpływu.  Większość z pracowników pracujących na terenie Austrii pracuje w branży budowlanej, gdzie właśnie powyższe czynniki mają wpływ na to, czy ma się zatrudnienie, czy też nie. Co zrobić, jeżeli zbliża się koniec naszej umowy i nie ma perspektyw na dalsze zatrudnienie? Gdzie kierować się, jeżeli zamiast podwyżki pracodawca wręczy nam zwolnienie?

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 18:10
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dla Osób pobierających świadczenie rodzinne z Austrii mamy bardzo dobre wieści. Z dniem 01.07.2014 zwiększyła się wysokość wspomnianego świadczenia. Jak wiadomo wypłacana kwota ma na celu pokrycie części wydatków na utrzymanie dzieci. Ile dokładnie zyskamy?

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 18:10
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Austria to niewielki kraj, który wielu osobom kojarzy się z Alpami. Nic dziwnego, gdyż 60 % powierzchni tego kraju zajmują góry. Mimo tego jest jednym z najprężniej rozwijających się krajów Europy i na dzień dzisiejszy zajmuje 4 miejsce wśród najbardziej rozwiniętych ekonomicznie krajów Unii Europejskiej. W związku z powyższym wiele osób myśli o zatrudnieniu się w kraju Mozarta. Jednak zanim się tam wybierzemy powinniśmy wiedzieć na zwrócić uwagę wybierając się do pracy w Austrii?

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 18:12
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Często boimy się, że stracimy pracę, która jest jedynym źródłem naszego utrzymania. Zatem sumiennie wykonujemy polecenia naszego pracodawcy. Co jednak dzieje się w momencie, gdy nasz pracodawca nie zamierza już z nami współpracować? Kiedy działając zgodnie z prawem może zerwać z nami stosunek pracy?
 

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 18:13

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: