DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
menu
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mimo że zmiany wprowadzone w związku z Polskim Ładem zostały wprowadzone już ponad sześć miesięcy temu, nadal generują wiele zamieszania i co za tym idzie liczne zapytania. Co gorsza, są to pytania nie tylko zwykłych obywateli. Także urzędnicy, którzy nie otrzymali wystarczających informacji i nie przewidzieli wszystkich sytuacji w wielu kwestiach mają problem. My nie chcielibyśmy ani wychwalać, ani ganić wprowadzonego programu. Jednak z uwagi na wspomniane zapytania chcielibyśmy skupić się na kwestii, która bezpośrednio może dotyczyć naszych klientów. Chodzi nam o rodziców małych dzieci i tzw. RKO. Tym, którzy zetknęli się z niniejszym skrótem znacznie wcześniej spieszymy poinformować, że nie chodzi tu o resuscytacje krążeniowo–oddechową. Mimo zbieżności skrótu tym razem chodzi zupełnie o inną sprawę, o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W poniższym tekście odpowiemy na pytania:

  • czy składać wniosek o RKO, jeżeli wnioskodawca może uzyskać Kindergeld?
  • czy i jak wspomniane świadczenie wpłynie na wypłatę Kindergeld?
  • czy zawiadamiać Familienkasse o przyznanym / pobranym świadczeniu RKO?
Ostatnio zmieniany czwartek, 23 czerwiec 2022 07:55
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Według Statistisches Bundesamt dwie na trzy osoby pracujące w Niemczech dojeżdżają do pracy samochodem. Jednak z uwagi na rosnące ceny to nie środek lokomocji a odległość może stanowić problem. Z tego powodu wiele osób wydaje krocie na dojazdy do pracy. Jeżeli Ty również identyfikujesz się z tą sytuacją polecamy zagłębić się w lekturze poniższego tekstu. Być może dzięki zawartym tu treściom choć w małym stopniu ulżysz swojemu portfelowi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2022 21:13
Oceń ten artykuł
(40 głosów)

Świadczenie rodzinne z Niemiec wypłacane jest regularnie i punktualnie raz w miesiącu. Terminy wypłat ustalone są z góry. Kluczowe znaczenie do ustalenia daty płatności Kindergeld jest tzw. Kindergeldnummer (numer sprawy). Decydujące znaczenie ma tu ostatnia cyfra wspomnianego numeru.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 grudzień 2021 21:59
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Składając zeznanie podatkowe, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Wiedzą o tym pracujący w Niemczech i rozliczający swoje podatki. Starają się oni, by ich rozliczenie było jak najkorzystniejsze. Każdy podatnik, nawet zlecający zeznanie podatkowe, chce znać możliwości, jakie daje mu prawo podatkowe.

Ostatnio zmieniany środa, 29 wrzesień 2021 20:30
Oceń ten artykuł
(20 głosów)

Coraz więcej Polaków stawia na lepsze zarobki i możliwości rozwoju zawodowego. Dlatego też wielu z nich decyduje się na rejestracje firm w Niemczech. Dużą popularnością cieszy się prowadzenie jednoosobowej działalności w Niemczech. Określa się ją mianem Gewerbe. Tym terminem określa się niezależną działalność, której celem jest osiągnięcie zysku. W Niemczech zgodnie z ustawą o działalności gospodarczej obowiązuje zasadniczo swoboda handlu. Oznacza to, że każdy może zarejestrować działalność gospodarczą. Jednak nie mogą istnieć żadne wyjątki lub ograniczenia w stosunku do danej Gewerbe. Jako Gewerbe liczą się wszystkie rodzaje działalności produkcyjnej i przetwórczej w handlu i rzemiośle. Osoby pracujące w Niemczech często decydują się na samozatrudnienie. Do tej grupy wliczają się np. opiekunki osób starszych lub pracownicy branży budowlanej. Niejednokrotnie podczas prowadzenia działalności gospodarczej pojawia się wiele pytań. Mogą one budzić liczne kontrowersje. Znalezione informacje jednak nie zawsze są prawdziwe. Zdarza się, że na podstawie uzyskanych rad wyciągane są błędne wnioski. Dziś chcielibyśmy obalić pewne popularne mity związane z rozliczeniem Gewerbe. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Ostatnio zmieniany sobota, 11 wrzesień 2021 20:56
Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Bezproblemowa wypłata świadczenia Kindergeld z Niemiec niesie za sobą pewne obowiązki.  Jednym z nich jest wypełnianie i odsyłanie ankiet sprawdzających. Także ustalanie praw do świadczeń w Polsce (w sytuacji, gdy dzieci mieszkają w Polsce). Niezwykle ważne jest także informowanie o wszelkich zmianach. 

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 wrzesień 2021 06:48
Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Nieprzyjemności związane z rozliczeniem podatkowym z Niemiec mogą być konsekwencją niewiedzy osoby, która je złożyła. Na co zatem zwrócić uwagę, by uniknąć problemów związanych z tą decyzją podatkową?

Przede wszystkim powinniśmy zainteresować się czy przyznano nam zwrot (albo dopłatę) do podatku w Niemczech. Następnie należy zorientować się, jakiej wysokości. W tym celu trzeba odnieść się do wyliczenia, czyli szacowanego zwrotu podatku z Niemiec. Właściwy urząd ustala to na podstawie złożonego wcześniej zeznania podatkowego. Po opracowaniu zeznania Finanzamt wydaje decyzję podatkową i ją wysyła. 

Czy to jednoznaczna odpowiedź na postawione w tytule pytanie?
Otóż nie. 

Ostatnio zmieniany piątek, 03 wrzesień 2021 13:03

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: