DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
menu
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dodatki finansowe z zauważalnymi ulgami podatkowymi i innymi ulgami wynoszą prawie 300 miliardów euro. Wg. Bundesministerium der Finanzen mają one stanowić rekompensatę dodatkowego obciążenia spowodowanego inflacją.

Z pakietu ulg skorzystają wszystkie gospodarstwa domowe oraz pracujący na terenie Niemiec zarówno zatrudnieni, jak i prowadzący własną działalność gospodarczą.

O jakich ulgach mowa?

Ostatnio zmieniany niedziela, 29 styczeń 2023 20:10
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koszty życia w Niemczech eksplodują. Ulgę powinna przynieść premia inflacyjna. Niektóre firmy zapowiedziały już, że będą ją wypłacać.

Od 26 października 2022 r. pracodawcy mogą przyznać swoim pracownikom kwotę do 3000 euro wolną od podatku i opłat. To właśnie przewiduje tzw. Inflationsausgleichsprämie, którą zainicjował rząd federalny w ramach trzeciego pakietu ulg w dniu 03.09.2022, a Bundestag i Bundesrat zatwierdziły.

Ostatnio zmieniany sobota, 21 styczeń 2023 11:13
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Aktywni zawodowo mają prawo do otrzymania EPP, czyli jednorazowej ryczałtowej dopłaty do energii  w wysokości 300 euro za rok 2022  jako dodatek do wynagrodzenia. Uprawnieni pracownicy zostali wypłaceni we wrześniu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 styczeń 2023 21:26
Oceń ten artykuł
(42 głosów)

Świadczenie rodzinne z Niemiec wypłacane jest regularnie i punktualnie raz w miesiącu. Terminy wypłat ustalone są z góry. Kluczowe znaczenie do ustalenia daty płatności Kindergeld jest tzw. Kindergeldnummer (numer sprawy). Decydujące znaczenie ma tu ostatnia cyfra wspomnianego numeru.

Ostatnio zmieniany piątek, 18 listopad 2022 14:59
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Mimo że zmiany wprowadzone w związku z Polskim Ładem zostały wprowadzone już ponad sześć miesięcy temu, nadal generują wiele zamieszania i co za tym idzie liczne zapytania. Co gorsza, są to pytania nie tylko zwykłych obywateli. Także urzędnicy, którzy nie otrzymali wystarczających informacji i nie przewidzieli wszystkich sytuacji w wielu kwestiach mają problem. My nie chcielibyśmy ani wychwalać, ani ganić wprowadzonego programu. Jednak z uwagi na wspomniane zapytania chcielibyśmy skupić się na kwestii, która bezpośrednio może dotyczyć naszych klientów. Chodzi nam o rodziców małych dzieci i tzw. RKO. Tym, którzy zetknęli się z niniejszym skrótem znacznie wcześniej spieszymy poinformować, że nie chodzi tu o resuscytacje krążeniowo–oddechową. Mimo zbieżności skrótu tym razem chodzi zupełnie o inną sprawę, o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W poniższym tekście odpowiemy na pytania:

  • czy składać wniosek o RKO, jeżeli wnioskodawca może uzyskać Kindergeld?
  • czy i jak wspomniane świadczenie wpłynie na wypłatę Kindergeld?
  • czy zawiadamiać Familienkasse o przyznanym / pobranym świadczeniu RKO?
Ostatnio zmieniany czwartek, 23 czerwiec 2022 07:55
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Według Statistisches Bundesamt dwie na trzy osoby pracujące w Niemczech dojeżdżają do pracy samochodem. Jednak z uwagi na rosnące ceny to nie środek lokomocji a odległość może stanowić problem. Z tego powodu wiele osób wydaje krocie na dojazdy do pracy. Jeżeli Ty również identyfikujesz się z tą sytuacją polecamy zagłębić się w lekturze poniższego tekstu. Być może dzięki zawartym tu treściom choć w małym stopniu ulżysz swojemu portfelowi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2022 21:13
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Składając zeznanie podatkowe, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Wiedzą o tym pracujący w Niemczech i rozliczający swoje podatki. Starają się oni, by ich rozliczenie było jak najkorzystniejsze. Każdy podatnik, nawet zlecający zeznanie podatkowe, chce znać możliwości, jakie daje mu prawo podatkowe.

Ostatnio zmieniany środa, 29 wrzesień 2021 20:30

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: