Telefon +48 77 543 23 03  

Pomożemy rozliczyć podatek z Niemiec
Złożymy deklarację podatkową
Z nami uzyskacie Państwo Kindergeld
Zasiłek rodzinny z Niemiec
Dobierzemy optymalną klasę podatkową
Pomożemy ją także zmienić
Rozliczymy działalność gospodarczą
Kleingewerbe
Odzyskamy możliwy zwrot podatku
Zadbamy o zasiłek rodzinny z Austrii
Familienbeihilfe
previous arrow
next arrow
Slider
menu
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Zmiany w świadczeniu rodzinnym z Austrii Familienbeihilfe

Napisane przez piątek, 11 styczeń 2019 13:59

 Familienbeihilfe 2019

Prawo do zasiłku rodzinnego Familienbeihilfe mają te rodziny w których co najmniej jeden rodzic wykonuje pracę na terenie Austrii, odprowadza podatek do austriackiego urzędu skarbowego i ma odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne. Zasiłek rodzinny z Austrii przysługuje na dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia. Na dzieci pełnoletnie przysługuje prawo do zasiłku pod warunkiem, że są w trakcie nauki, praktyk lub studiów.

Ostatnio zmieniany sobota, 26 styczeń 2019 22:52
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiele osób jadących do pracy w Austrii lub już tam pracujących pyta o możliwość uzyskania świadczeń rodzinnych (Familienbeihilfe), które w Austrii są o wiele wyższe niż rodzinne wypłacane w Polsce. Stąd olbrzymie zainteresowanie tym tematem. w związku z tym postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej powtarzające się pytania – kto ma prawo do zasiłku, przez jaki okres i w jakiej wysokości... Wyjaśnimy także, które z rodziców ma pierwszeństwo w ubieganiu się o zasiłek rodzinny i komu przysługuje prawo do otrzymania dodatku dla rodzin wielodzietnych Mehrkindzuschlag.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 18:06
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak otrzymać Kinderbetreuungsgeld?

Napisała piątek, 24 sierpień 2012 00:00

Wychowując dzieci, mamy nadzieję, że jest to dobra inwestycja w naszą przyszłość. Jednak do czasu, aż nasze pociechy staną się samodzielne, musimy w nie inwestować i to niemałe pieniądze. Dlatego szukając możliwości uzyskania dodatkowych świadczeń na nasze dzieci, nie bójmy się starać o pieniądze z zagranicy – oczywiście jeżeli mamy taką możliwość.
Dzisiaj skupimy się na Austrii, gdzie podobnie jak w Niemczech też mamy możliwość pobierania zasiłku wychowawczego Kinderbetreuungsgeld.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 17:58

Podane na niniejszej stronie internetowej informacje przygotowane zostały przez firmę Smuda Consulting – Intertax24 s.c. z najwyższą dokładnością i starannością. Dołożyliśmy wszelkich trosk aby zamieszczone w witrynie fakty i dane były rzetelne i prawdziwe.

Mimo powyższego zawarte tu treści mogą być nieaktualne, niekompletne lub wymagać dalszego objaśnienia. W związku z powyższym nie stanowią one jakiegokolwiek profesjonalnego doradztwa i są zamieszczane wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Czytaj dalej...

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

info@intertax24.com

 Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Poniedziałek - piątek: 9:00- 16:00
    
Sobota: 9:00 - 12:00

Jesteśmy także na:

   Instagram