DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
menu

Mimo że zmiany wprowadzone w związku z Polskim Ładem zostały wprowadzone już ponad sześć miesięcy temu, nadal generują wiele zamieszania i co za tym idzie liczne zapytania. Co gorsza, są to pytania nie tylko zwykłych obywateli. Także urzędnicy, którzy nie otrzymali wystarczających informacji i nie przewidzieli wszystkich sytuacji w wielu kwestiach mają problem. My nie chcielibyśmy ani wychwalać, ani ganić wprowadzonego programu. Jednak z uwagi na wspomniane zapytania chcielibyśmy skupić się na kwestii, która bezpośrednio może dotyczyć naszych klientów. Chodzi nam o rodziców małych dzieci i tzw. RKO. Tym, którzy zetknęli się z niniejszym skrótem znacznie wcześniej spieszymy poinformować, że nie chodzi tu o resuscytacje krążeniowo–oddechową. Mimo zbieżności skrótu tym razem chodzi zupełnie o inną sprawę, o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. W poniższym tekście odpowiemy na pytania:

  • czy składać wniosek o RKO, jeżeli wnioskodawca może uzyskać Kindergeld?
  • czy i jak wspomniane świadczenie wpłynie na wypłatę Kindergeld?
  • czy zawiadamiać Familienkasse o przyznanym / pobranym świadczeniu RKO?

Według Statistisches Bundesamt dwie na trzy osoby pracujące w Niemczech dojeżdżają do pracy samochodem. Jednak z uwagi na rosnące ceny to nie środek lokomocji a odległość może stanowić problem. Z tego powodu wiele osób wydaje krocie na dojazdy do pracy. Jeżeli Ty również identyfikujesz się z tą sytuacją polecamy zagłębić się w lekturze poniższego tekstu. Być może dzięki zawartym tu treściom choć w małym stopniu ulżysz swojemu portfelowi.

By zweryfikować prawo do świadczenia rodzinnego na terenie Niemiec, kasa rodzinna będzie wymagała licznych zaświadczeń. W internecie na wielu stronach można znaleźć informację, jakie dokumenty są potrzebne do Kindergeld w Niemczech. Jednak częstymi pytaniami, pojawiającymi się przy składaniu wniosku są te o dokumenty do Kindergeld po polsku. Wiele wymaganych druków jest mało znana dla osób, starających się o rodzinne w Niemczech. Co kryje się pod nazwami poszczególnych dokumentów? Czym jest Familienstandsbescheinigung? Co to jest BWA i dlaczego w niektórych wypadkach istotne będzie zaświadczenie A1? Co powinny zawierać wymagane druki oraz kto powinien je potwierdzić? O tym wszystkim opowiadamy w poniższym tekście. Rodziców zapraszamy do lektury.

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: