Telefon +48 77 543 23 03

Pomożemy rozliczyć podatek z Niemiec
Złożymy deklarację podatkową
Z nami uzyskacie Państwo Kindergeld
Zasiłek rodzinny z Niemiec
Dobierzemy optymalną klasę podatkową
Pomożemy ją także zmienić
Rozliczymy działalność gospodarczą
Kleingewerbe
Odzyskamy możliwy zwrot podatku
Zadbamy o zasiłek rodzinny z Austrii
Familienbeihilfe
previous arrow
next arrow
Slider
menu

Kto ma obwiązek rozliczenia w Niemczech?

Rozliczenie Niemcy

Dzięki portalowi "Punkt.Media" w roku 2017 mieliśmy okazję porozmawiać o obowiązku składania zaznań podatkowych w Niemczech.  Ponieważ zbliża się okres w którym urząd będzie wzywał wszystkich spóźnialskich postanowiliśmy krótko przypomnieć ten temat. 

Kto wiec powinien złożyć deklarację podatkową w Niemczech i jaka kara może spotkać podatnika jeżeli nie wypełni swojego obowiązku.

Uwaga! Osoby, które nie złożyły deklaracji podatkowej w terminie a miały taki obowiązek mogą otrzymać wezwanie do rozliczenia.
Za niedopełnienie obowiązku podatnika w zależności od sytuacji mogą spotkać kary, które zaczynają się od 50 €. Urząd może także sam oszacować dochody wystawiając decyzje szacunkową.

Podsumowując, obowiązek złożenia deklaracji podatku dochodowego w Niemczech (Einkommensteuererklärung) obejmuje podatników:

  • którzy w roku podatkowym mieli odprowadzoną zaliczkę na podatek dochodowy od 3 klasy podatkowej
  • którzy w roku podatkowym rozwiedli się lub owdowieli,
  • którzy w roku podatkowym uzyskali przychód z wielu źródeł pracy (pracowali u kilku pracodawców),
  • którzy w roku podatkowym uzyskali dochód, od którego nie została pobrana zaliczka na podatek (np. z tytułu wypłacenia emerytury z Niemiec),
  • którzy w roku podatkowym uzyskiwali świadczenia, takie jak, np.: zasiłek dla bezrobotnych (Arbeitslosengeld I), świadczenie chorobowe (Krankengeld), zasiłek macierzyński (Elterngeld), które przekroczyły wartość 410,- € miesięcznie,
  • którzy w roku podatkowym wykonując pracę etatową zarobili kwotę przekraczającą 8.632,- € (lub 17.264,- € w przypadku, gdy małżonkowie nie uzyskali dochodu), a od dochodów nie została potrącona zaliczka na podatek,
  • którzy w roku podatkowym prowadzili / uzyskiwali dochody z działalności gospodarczej w Niemczech.
Ostatnio zmieniany sobota, 16 luty 2019 18:01

Podane na niniejszej stronie internetowej informacje przygotowane zostały przez firmę Smuda Consulting – Intertax24 s.c. z najwyższą dokładnością i starannością. Dołożyliśmy wszelkich trosk aby zamieszczone w witrynie fakty i dane były rzetelne i prawdziwe.

Mimo powyższego zawarte tu treści mogą być nieaktualne, niekompletne lub wymagać dalszego objaśnienia. W związku z powyższym nie stanowią one jakiegokolwiek profesjonalnego doradztwa i są zamieszczane wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Czytaj dalej...

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

info@intertax24.com

 Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Poniedziałek - piątek: 9:00- 16:00
    
Sobota: 9:00 - 12:00

Jesteśmy także na:

   Instagram