DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
menu

"Aangiftebrief" – tajemnicze pismko z urzędu holenderskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pracujesz od paru lat w Holandii i nie pierwszy raz rozliczasz się z podatku holenderskiego. Wydawało Ci się, że znasz już całą seryjną korespondencje wysyłaną przez Belastingdienst - holenderski urząd skarbowy. Zdziwiło Cie jednak ostatnio otrzymane tajemnicze pisemko zatytułowane Aangiftebrief.
Aangiftebrief Inkomstenbelasting, Premie volksverzekeringen, Inkomensafhankelijke bijdrage Zvw, to mówiąc najogólniej wezwanie do złożenia zeznania podatkowego. Jeśli otrzymałeś wspomniane pismo musisz bezwzględnie złożyć przed holenderskim urzędem skarbowym zeznanie podatkowe za wymieniony rok.

Obecnie osoby pracujące w Holandii otrzymały z urzędu skarbowego dla obcokrajowców Belastingdienst Heerlen wezwania datowane na 28.02.09. Jeśli i ty zostałeś „uszczęśliwiony” niniejszą korespondencją jesteś zobowiązany do 01.07.b.r. złożyć zeznanie podatkowe za 2008 rok.
Wiele osób, które nie pracowały w Holandii w 2008 w tej chwili zadaje sobie pytanie: „Skoro nie miałem dochodów w jakim celu mam składać zeznanie podatkowe? Czego oni ode mnie chcą? Czy powinienem sobie tym w ogóle zaprzątać tym głowę? Co się stanie jeżeli nie zareaguje na to pisemko?” Nawet jeżeli nie przepracowałeś w 2008 ani godziny w Holandii i nie osiągnąłeś żadnych dochodów, musisz odpowiedzieć na otrzymaną korespondencje. Uczynisz to składając tzw. zeznanie zerowe, czyli wpisując w zeznaniu podatkowym dochody „0” . Konsekwencją niezłożenia zeznania w wyznaczonym terminie są następne wezwania oraz ostatecznie wymierzenie kary w wysokości 1000 € za niespełnienie obowiązku podatkowego.

Wniosek jest następujący - nigdy nie lekceważ korespondencji otrzymanej z urzędu. Pamiętaj, że „zadzieranie” z urzędem skarbowym może nieść za sobą poważnie konsekwencje, a niejednokrotnie nadwyrężyć Twój budżet.

Chętnie pomożemy jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości. Skontaktuj się z nami a rozwiejemy wszystkie niejasności. Pomożemy Ci złożyć zeznanie podatkowe nawet jeśli nie osiągnąłeś dochodów.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maj 2018 18:07

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: